Założycielki

Dr Daria Gołębiowska-Tataj

 

 

Założycielka i Prezeska, Vital Voices Poland, Przewodnicząca Rady Fundacja Głosy Kobiet

 

Dr Tataj jest założycielką i prezeską Vital Voices Poland. W 2006 roku, wybrana przez Amerykański Departament Stanu i magazyn FORTUNE jako jedna z 17 przyszłych liderek globalnego biznesu, została zaproszona na program mentoringu z Pat Fili-Krushel, Wice-prezes Time Warner. Program mentoringu był przygotowany przez organizację Vital Voices Global Partnership i podczas tego programu Daria poznała panią Hillary Clinton, Andrea Jung, Carly Fiorina, Judy McHale i inne legendarne amerykańskie liderki. Po powrocie do Polski, chciała pomóc innym podobnym do niej kobietom. Zainicjowała Vital Voices Poland, organizację, której programy mentoringowe pozwoliły ponad 150 kobietom z Polski, Europy Wschodniej i Eurazji rozwinąć skrzydła. W 2014 roku Daria otrzymała tytuł ‘Kreator Innowacji’ w Polsce.

 

Poza zaangażowaniem społecznym, dr Tataj jest uznanym na świecie ekspertem d/s innowacji. Jej firma doradcza, Tataj Innovation, pomaga rządom projektować politykę innowacji. Dr Tataj jest alumną Global Agenda Council Światowego Forum Ekonomicznego i członkiem prestiżowej grupy ekspertów d/s innowacji. Odegrała ważną rolę w Unii Europejskiej, tworząc Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), wielomiliardową instytucję założoną przez Komisję Europejską w 2008 roku. Autorka i wykładowca, jest częstym gościem na konferencjach organizowanych przez biznes, agendy rządowe i uniwersytety na całym świecie. W 2015 roku w Nowym Jorku ukaże się książka jej autorstwa pt. ‘Innovation and Entrepreneurship. A Growth Model for Europe Beyond the Crisis’, z przedmową Manuela Castellsa. Prywatnie, Daria jest mamą trzech córek, systematycznie trenuje jogę, lubi spacery z Mężem i psem.

 

 

Agnieszka Bilińska

 

Założycielka i fundatorka Fundacji Głosy Kobiet. Prezeska Zarządu Fundacji Głosy Kobiet od momentu jej założenia do lutego 2015 r.

 

Pełniąc funkcję CEO organizacji Vital Voices Poland (2010 – luty 2015), Agnieszka przyczyniła się do znaczącego rozwoju organizacji, realizując jej strategię rozwoju, organizując programy mentoringowe i budując sieć zaangażowanych mentorek.

 

Absolwentka programu Global Ambassadors Program Vital Voices Global Partnership & Bank of America (2014) oraz programu Departamentu Stanu USA „Women in Leadership: Advancing Women as Corporate Leaders and as Entrepreneurs” (2011).

 

Właścicielka firmy Trusted Communication, wspierającej liderów w rozwijaniu najlepszych kompetencji przywódczych i komunikacyjnych. Ekspertka w dziedzinie mentoringu, komunikacji i przywództwa.

 

Jest certyfikowanym executive coachem (IPC 2011), coachem zespołów (IPC 2012) oraz trenerem i doświadczonym menadżerem pracującym w biznesie od ponad 20 lat: Partner w firmie RSQ Management organizującej cykliczne moderowane spotkania dla prezesów i kadry zarządzającej największych firm w Polsce w ramach forum CEO Round Table (2012-2014). Dyrektor Zarządzająca oraz Członkini Zarządu Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej (2002-2009). Budget & Administration Manager w Scandinavian Tobacco A/S (1993-2002). Należy do grona Alumnów PricewaterhouseCoopers, gdzie rozpoczynała swoją karierę zawodową w 1992 roku. Ukończyła studia MBA na kierunku Zarządzanie Strategiczne w Polish Open University  w Warszawie oraz kurs PR w London School of Public Relations. Należy do Rady Ekspertów Ośrodka Dialogu i Analiz ThinkTank. Prywatnie mama dwóch córek: Alicji i Aleksandry.

 

 

 

 

 

 

Pobierz Statut Fundacji

 

 

 

Zarząd Fundacji

 

 

 

 

Elżbieta Raczkowska

 

CEO Vital Voices Chapter Poland

 

Manager z ponad 20-letnim doświadczeniem w różnych obszarach biznesu w międzynarodowej korporacji oraz administracji publicznej.

 

Ela była zaangażowana w rozwój polskiego przedstawicielstwa amerykańskiej korporacji Fiserv od czasu jego powstania. Następnie była odpowiedzialna za przekształcenie tegoż w spółkę prawa polskiego, a następnie za całość operacji w obszarach: HR, finansów, prawnym, zakupów, zapewnienia ciągłości biznesu oraz Compliance. W latach 2007 i 2008 zaangażowana w rozwój biznesu organizacji w regionie CEE.

 

Karierę zawodową rozpoczęła w Urzędzie Rady Ministrów, gdzie odpowiadała za koordynacje prac międzyresortowych zespołów strategicznych realizujących programy Rady Ministrów oraz kontakty z lokalnymi i regionalnymi ośrodkami władzy w Polsce.

 

Z Vital Voices Chapter Poland nieformalnie związana od 2011, od kiedy mogła obserwować jak mentorki poprzez mentoring pozwalają mniej doświadczonym kobietom odnaleźć właściwą drogę rozwoju osobistego i zawodowego i poszerzać horyzonty. Początkowo odpowiedzialna za pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych oraz popularyzację działań Vital Voices w Polsce aby od lutego 2015 objąć stanowisko CEO Vital Voices w Polsce.

 

Absolwentka: Wydziału Historycznego UW ze specjalnością Archeologia Śródziemnomorska; międzyuczelnianych studiów MBA ze specjalnością Zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych dla Wyższej Kadry Kierowniczej w zakresie Zarządzania Personelem na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 

Ela wierzy, że: „Nie ma w życiu rzeczy niemożliwych i wszystko zależy od ludzi” oraz, że nic nie daje takiego poczucia satysfakcji, jak to kiedy możemy pomóc innym. Jej pasją są podróże po świecie, ludzie oraz życie. Dostała od niego drugą szansę i odtąd bardzo je ceni…

 

 

 

 

Magda Oleksiewicz

 

Członek Zarządu

 

Manager i ekspert z wieloletnim doświadczeniem w obszarach zarządzania projektami, marketingu i sprzedaży w bankowości, fintech i ecommerce.

 

Karierę zawodową rozpoczynała w firmach doradczych w  Niemczech - jako konsultant oraz trener. Pracowała w warszawskim biurze międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego Roland Berger Strategy Consultants, gdzie realizowała projekty z zakresu strategii, restrukturyzacji i optymalizacji dla największych polskich banków. Następnie w Sygma Bank odpowiadała za wdrożenie metodologii zarzadzania projektami i zarządzała portfelem projektów strategicznych. W PayU realizowała strategie marketingowe i sprzedażowe w regionie CEE. Obecnie w Royal Bank of Scotland, Global Hub Europe wdraża strategie zarządzania zmianą.

 

Absolwentka Międzynarodowej Ekonomiki Przedsiębiorstw Europejskiego Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz MBA Bradford Univeristy & ALK.

 

Z Vital Voices związana od 2012 r. zarówno jako mentee jak i wielokrotnie mentor w programach mentoringowych Vital Voices. Od 2016 r. Członek Zarządu odpowiedzialny za komunikację i PR.

 

Motto życiowe: „Wizja bez realizacji jest halucynacją”

 

 

 

 

 

 

Marta Byczkowska, Skarbnik Vital Voices Chapter Poland

 

Absolwentka MIT Sloan School of Management oraz Hamilton College, z wieloletnim doświadczeniem w bankowości inwestycyjnej. Rozpoczynała karierę w Credit Suisse First Boston w Londynie w 1998 roku. Po ukończeniu inżynierii finansowej w ramach MBA na MIT Sloan School of Management w 2002 roku przez szereg lat pracowała na Wall Street, w Dresdner Kleinwort oraz Morgan Stanley, gdzie skupiała się przede wszystkim na transakcjach rynków pochodnych, opcjach i swapach stóp procentowych. Od 2007 roku w Londynie, w Morgan Stanley i JP Morgan, skupiała się na strukturyzowanych finansowaniach dla korporacji rynków wschodzących. Obecnie na stanowisku dealerskim w dziale obligacji korporacyjnych banku Pekao SA.
 
Wspieraniem przedsiębiorczości wsród Polek zainteresowała się prowadząc w ostatnich latach niedużą firmą w Polsce, stawiając symultanicznie czoła szerokiej gamie wyzwań, poczynając od marketingu i reklamy, poprzez kwestie prawne, księgowe oraz zagadnienia zwiazane z planowaniem strategicznym i budżetowym.
 
Prywatnie pasjonuje się żeglarstwem. Jachtowy Sternik Morski/Skipper, w 1992 roku przepłynęła Atlantyk na pokładzie Fryderyka Chopina w ramach pierwszej koedukacyjnej Szkoły pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego. W 2008 roku pływała na pokładzie Chopina w charakterze 1-szego Oficera. 

 

 

Zespół